Jakie rolety sprawdzą się w mieszkaniu w stylu loftowym?

Styl loft jest coraz częściej wybierany do aranżacji wystroju wnętrz. Żeby zachować spójność i odpowiedni wygląd mieszkania, należy zawczasu przemyśleć każdy element. Nie dotyczy to tylko stołów, krzeseł, kanap, czy łóżek, ale też takich szczegółów, jak choćby odpowiednie rolety. Warto zastanowić się w jakich barwach, powinny być i jaki rodzaj rolet wybrać do mieszkania w stylu loftowym.

Jakie kolory rolet wybrać do mieszkania w stylu loft?

Styl loft stawia na kolory stonowane, niezbyt jaskrawe i na swój sposób surowe. Mimo wszystko, dobierając odpowiednie odcienie różnych barw, można osiągnąć ciekawe efekty. Przede wszystkim kolory rolet, należy dobrać do innych rzeczy użytych w mieszkaniu, a także ścian i podłóg. Jeśli w pokojach dominuje ciepła kolorystyka, warto postawić na odcienie brązu, beżu, czy barwy kremowe. Natomiast w przypadku barw chłodniejszych, idealnie sprawdzi się różnego rodzaju szarość. Biel nie jest najlepszym wyborem dla stylu loftowego. Natomiast czarne rolety mogą stworzyć efektowny kontrast, jeśli w pomieszczeniach pojawiają się bardziej jaskrawe akcenty.

Jaki rodzaj rolet wybrać do mieszkania loftowego?

Wybierając rolety do mieszkania urządzonego w stylu loft, warto postawić na: plisy, rolety rzymskie lub typu dzień-noc. Najlepiej, żeby były wykonane z matowych materiałów. W niektórych przypadkach mogą wpasować się materiały drewnopodobne. Rolety rzymskie swoją prostotą wpasowują się w stylistykę loftową. Plisy pasują do minimalizmu zachowanego w stylu loft. Warto wybrać plisy zaciemniające, które pozwolą na odrobinę prywatności. Rolety typu dzień-noc, także wpasują się w styl loft. Są wykonane z pasów w dwóch różnych odcieniach danego koloru. Cechują się prostotą i dzięki temu nadają się do zastosowania w mieszkaniu loftowym.