Rolety dzień i noc – dlaczego warto?

Szukając rozwiązania, które pozwoli zaciemnić pomieszczenie lub osłonić przed ciekawskimi spojrzeniami, można spotkać się z licznymi ofertami różnego rodzaju rolet, czy żaluzji. Wśród nich często pojawiają się rolety o dźwięcznej nazwie „dzień-noc”. Są wykonane z naprzemiennych pasków tkaniny poliestrowej, jeden z siatkowej, a drugi z pełnej. Na ich popularność wpływają liczne zalety, którymi się wyróżniają.

Zalety estetyczne rolet dzień-noc

Wybór rolet dzień-noc przynosi wiele korzyści, również dla aranżacji wnętrza. Są świetną alternatywą dla firanek i zasłon wieszanych w oknach. Można zamontować rolety w niemal każdej kolorystyce, co sprawia, że wpasują się w każde wnętrze. Materiał może być też stylizowany na drewno, a także matowy lub połyskliwy. Rolety dzień-noc mogą je zarówno rozjaśnić, jak i przyciemnić lub skontrastować. Nie zawsze muszą pełnić rolę osłony okiennej. Można je zamontować wyłącznie jako element dekoracyjny, np. jeżeli w oknie są założone rolety zewnętrzne. Do tego, dzięki użytemu materiałowi są łatwe w czyszczeniu. W ten sposób można zadbać o estetykę wnętrza.

Funkcjonalność rolet dzień-noc

Rolety dzień-noc to przede wszystkim praktyczne rozwiązanie. Można bardzo płynnie regulować dopływ światła do wnętrza budynku. Dają możliwość pełnego rozwinięcia i przesłonięcia okna. Równie łatwo zwijają się całkowicie, co pozwala na większy dopływ światła słonecznego. Dzięki temu, że dostępne są aż trzy rodzaje rolet dzień-noc każdy dostosuje je do swojego wnętrza. Na rynku można znaleźć osłony: bezinwazyjne, wolnowiszące i w kasecie. Niezależnie od wybranego rodzaju, taki typ rolet jest bardzo łatwy w montażu. Równie prosta jest ich obsługa. Poruszają się w górę i w dół względem otworu okiennego. Dzięki temu trudno je uszkodzić. Do tego ich cena jest zachęcająca.